Kullanım Koşulları

HUKUKDEPOSU.COM YASAL UYARI VE KULLANIM KOŞULLARI

A)    AÇIKLAMA

HukukDeposu.com'a hoşgeldiniz. (Bundan böyle kısaca "Site" olarak anılacaktır). Site’mizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. İşbu "Site" Gürcanlar Petrol Hizmetleri Ltd. Şti.’ye ait olup (Bundan böyle kısaca "Gürcanlar" olarak anılacaktır), Site’de, Site üzerinde, Site içeriğinde ve işbu uyarı metninde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Gürcanlar'a aittir. Gürcanlar Site’de dileği zaman tek taraflı olarak değişiklik, ayarlama ve güncelleme yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikler, ayarlamalar ve güncellemeler Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanmış sayılır. İşbu sebeplerle lütfen Site’yi kullanmadan önce işbu Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları metnini dikkatle okuyunuz.

B)    KULLANIM

 

1.     İşbu Site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Gürcanlar'a ait olup, Site'ye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım koşullarını "Kullanıcı/Kullanıcılar" sıfatıyla ("Site" ye erişen gerçek ve tüzel kişiler) kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz taktirde Site'yi kullanmaktan vazgeçiniz. Kullanıcı/Kullanıcılar işbu kullanım koşullarını kabul etmekle, Site'de yer alan ve/veya yer alacak olan içerikleri, uygulamaları ve kullanıcılara yönelik her türlü beyanları da kabul etmiş sayılacaktır.

 

C)    SİTE VE SERVİSİMİZ HAKKINDA

 

2.     HukukDeposu.com matbu olarak hazırlanmış sözleşme formlarını müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda onlara seçme ve düzenleme imkânı veren bir yazılım ve ara yüzdür.

3.     HukukDeposu.com kesinlikle hukuk ve avukatlık hizmeti vermemektedir. Siteyi ziyaret eden her kullanıcı bunun bilincindedir. HukukDeposu.com kullanıcılara kendi sözleşmelerini düzenlemeye imkân veren bir yazılım hizmetidir.

4.     İhtiyacınız doğrultusunda hazırladığınız sözleşmeleri imzadan önce avukatınıza göstermeniz tavsiye edilmektedir. HukukDeposu.com sattığı sözleşme ve ürünlerden doğan hukuki veya mali herhangi bir sorumluluğu kabul etmemektedir. Zira sözleşmeler kullanıcının kendisi tarafından kullanıcıların ihtiyacı doğrultusunda oluşturulmaktadır. Gürcanlar’ın kullanıcının kesin ihtiyaçlarını tespit edebilme imkanı bulunmadığından sorumluluk alınmamaktadır.

5.     Sitede yer alan bilgiler ve satılan sözleşmeler hukuki tavsiye niteliğinde değildir. HukukDeposu.com, hiçbir servisi desteklemediği gibi sunmuş olduğu hiçbir bilgiyi de garanti etmemektedir. 

 

D)   SİTE YETKİLERİ

 

6.     Kullanıcılar HukukDeposu.com’un marka hakkına ve sitede yer alan ürünlerin telif haklarına saygılı olmayı ve bu hakları ihlal etmemeyi peşinen kabul eder. Sitenin marka ve telif hakkı ihlallerinden dolayı uğrayacağı zararı, ihlal eden kullanıcılardan hukuki yollarla talep hakkı olduğu unutulmamalıdır.

7.     Gürcanlar, kullanım koşullarının ihlâli halinde Site'nin kullanımına son verme, kişisel sayfayı kapatma; Kullanıcı/Kullanıcılar'ın sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri Kullanıcı/Kullanıcılar da dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını ve herhangi bir resmi makamdan Site kullanıcısı ve üyesi olarak Kullanıcı/Kullanıcılar'a yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya Site kullanıcısı ve üyesi olarak Kullanıcı/Kullanıcılar'ın Site'nin sisteminin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yapıldığının tespit edilmesi halinde veya yasal, idari ya da hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını ve Kullanıcı/Kullanıcılar aleyhine dava veya hukuki takip yoluna başvurma hakkı ile gerekli gördüğü tedbirleri alma hakkını saklı tutar. Ayrıca işbu ihlal nedeniyle Gürcanlar'ın tazminat hakları da saklıdır. Şu kadar ki; haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda Gürcanlar herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8.     Gürcanlar Site'de mevcut olan ürünlerin ve  bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, Site'deki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. Site'deki bilgi ve içeriklerin güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, yorum ve görüşlerin belli bir amaca uygunluğu ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya içeriklere etkisi ile tamlığı hakkında Gürcanlar herhangi bir sarih ya da zımni garanti vermemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

- HukukDeposu Facebook Chat Robotu'nu kullanmak isteyen kullanıcılarımız işbu kullanım koşullarını onaylamakla birlikte HukukDeposu üzerinden Facebook hesaplarına mesaj gönderilmesini kabul etmiş olmaktadırlar. Kullanıcıların Facebook Chat Robotumuzu kullandıkları sırada sarf ettikleri incitici, küfür ve kötü anlam içeren sözlerden sorumlulukları bulunmakta olup HukukDeposu'nun bu konularda yasal makamlara başvuru hakkı saklıdır. Hukuk Deposu istediği kullanıcıları engelleme hakkına sahiptir. Chatbotu onaylamdığı halde devam eden kullanıcılar, işbu Kullanım Koşullarını onaylamış sayılmaktadır.

- Kullanıcılar Chat Robotunun kesinlikle Avukatlık Hizmeti sağlamadığını açıkça kabul ederler. Robotun cevaplarından HukukDeposunun sorumluluğu bulunmamaktadır. 


6.     HukukDeposu platformunu kullanarak muhasebe, avuaktlık veya marka gibi alanlarda hizmet alımından, sonuçlarından HukukDeposu hiçbir şekilde sorumlu değildir. Partnerlarımızın verdiği hizmetlerin sonuçlarından dolayı HukukDeposu hiç bir şekilde sorumluluk Kabul etmemektedir. Kullanıcılar HukukDeposunu kullanmakla bunu açıkça kabul ederler.


E)    KİŞİSEL BİLGİLERİN KULLANIMI

 

9.     Gürcanlar Site'ye üyelik ve kişileştirme hizmetleri verebilmek için Kullanıcı/Kullanıcılar'dan temin edilen "Kişisel Bilgiler"i ( isim-soyisim, telefon, adres, e-posta adresleri dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kredi kartı bilgileri, kimlik bilgileri gibi bilgiler) aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır. Gürcanlar tarafından bu amaca yönelik olarak iletilen işbu ticari elektronik iletileri Kullanıcı/Kullanıcılar almak istemiyor ve almayı onaylamıyor ise [email protected] adresine bu konuda email atmaları gerekmektedir. Gürcanlar işbu mail aracılığıyla gönderim listesinden çıkışlarını sağlayacaktır.

-          Yayınlar göndermek,

-          Elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimler de bulunmak,

-          Sorularınızı cevaplamak ve etkin bir müşteri hizmeti sunmak,

-          Yeni hizmetler hakkında bilgi vermek,

-          Gürcanlar veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak ,

-          Gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak,

-          Kullanıcının kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanmak amacıyla

10.Şu kadar ki, Gürcanlar yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili, idari ve resmi makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde kullanıcıların kendisinde bulunan kişisel bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşacaktır.

11.Kullanıcı/lar Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki şikayetleri Kişisel Verilerin Korunması kuruluna şikayet etmeden önce taleplerini yazılı olarak veya Kurulun belirleyeceği diğer yöntemlerle Gürcanlar’a veya [email protected] adresine iletir.

12.Gürcanlar işbu verilere ilişkin Kullanıcı’nın iletmiş olduğu sorunları Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyet etmesinden evvel kendisinden beklenecek özenle çözüm üretmeyi ve işbu çözümün Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde elinde olan imkânlarla gerçekleştirmeyi taahhüt eder.

13.Gürcanlar kullanıcıların kişisel verilerine pazarlama ve istatistiksel değerleme amacıyla yurtdışına aktarabilir. Kullanıcılar bunu açıkça kabul ederler.

Gürcanlar tarafından Kullanıcı’ya ait verilerin kullanım amacı şu şekildedir;

-          Kişisel ve iletişim verileri: Adı- soyadı, telefon, e-mail bilgileri siteye kullanıcı kayıt, pazarlama ve iletişim amaçlı kullanılmaktadır.

14.Gürcanlar’ın her zaman, tek taraflı olarak Site’yi sürekli veya geçici olarak durdurma hakkı vardır.

 

F)    KULLANICI YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

15. Kullanıcı/Kullanıcılar kendileri tarafından belirlenmiş kullanıcı adı ve şifrelerini başka kişi ya da kuruluşlara veremezler. Aksi halde Gürcanlar'ın söz konusu kullanımdan doğan tazmin hakkı saklıdır. Kullanıcı/Kullanıcılar'ın Site üyeliği ile sahip olduğu kullanım hakkı sadece kendilerine aittir, başkalarına devredilemez.

16.Kullanıcı/Kullanıcılar; "Site" üzerinde gerçekleştirdiği işlemlerde ve yazışmalarda; işbu Yasal Uyarı ve Kullanım Koşulları hükümlerine, "Site"de belirtilen tüm şart ve koşullara ve yürürlükteki mevzuata, ahlak kurallarına uygun olarak hareket edeceğini, "Site" üzerinden kendisi tarafından yüklenen içeriklerde ilgili mevzuatın gerektirdiği önlem ve prosedürleri yerine getirmek zorunda olduğunu, bu kural ve koşulları anladığını ve kabul ettiğini beyan eder (ler)."Kullanıcı/Kullanıcılar"'ın "Site" dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir.

17.Kullanıcı/Kullanıcılar, Gürcanlar'ın sağlamış olduğu bilgilerden yararlanmak suretiyle üçüncü şahıslardan almış olduğu mal ve hizmetlerdeki ayıplardan hiç bir surette Gürcanlar'ın sorumlu olmadığını, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri dahilinde Gürcanlar'a izafe edilebilecek her türlü sorumluluk karşısında Gürcanlar’ı şimdiden ibra ettiğini/ettiklerini kabul ve beyan eder(ler).

18. Uluslar arası telif hakları ve ticari marka kanunları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Site'nin (arayüz, ilan veri tabanı, içerik veri tabanı, tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) tüm elemanları ile bunlara ilişkin her türlü fikri ve mali hakkı Gürcanlar'a ait olup, Gürcanlar'ın Site ve Site üzerindeki uygulamaları ve içerikleri, sözleşmeleri, ürünleri ve bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları da saklıdır. Kullanıcı/Kullanıcılar Site'de yer alan bilgileri ve telif haklarına tabi çalışmalarını, Site'yi veya Site içeriğini izlemek, yeniden satmak, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek, kopyalamak, üçüncü kişilerin erişimine sunmak çoğaltmak, değiştirmek, başka bir lisana çevirmek amacıyla ya da izin ve yetki verilmeyen başka amaçlarla ve önceden Gürcanlar'ın açık ve yazılı iznini almadan herhangi bir robot, örümcek veya başka otomatik aletler ya da manuel süreçler kullanmayacaklarını; bu içerikten türev eserler yaratmayacaklarını ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceklerini kabul ve taahhüt eder(ler).İzin verilmeyen kullanımı gerçekleştiren Kullanıcı/Kullanıcılar, Gürcanlar'ın ve üçüncü kişilerin uğradıkları zararları mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dâhil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.

19.Kullanıcı/Kullanıcılar, Site'nin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya araç kullanmayacaklarını, siteye yetkisiz olarak bağlanmayacaklarını ve işlem yapmayacaklarını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacaklarını veya bunları kullanmayacaklarını kabul eder(ler). Aksi takdirde Gürcanlar'ın bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcı'ya / Kullanıcılar'a dan aynen rücu hakkı saklıdır.

20.HukukDeposu.com web sitesindeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Hükümleri çerçevesinde, site editörleri ve site hazırlayıcılarının izinlerine bağlıdır. Kullanıcı/Kullanıcılar telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla Site'yi kullanamaz. Herhangi bir kopyalama, yönlendirme veya iletişim amaçlı diğer kullanımlar kesinlikle izin alınarak yapılabilir. Sitede bulunan içerik ve görseller; blog, fotoğraf ve sair materyaller sadece Gürcanlar’dan önceden yazılı izin alınması kaydıyla ve Gürcanlar’ın izin verdiği şart ve koşullarda kullanılabilir, aksi halde 3. kişi ve kuruluşlara verilemez, kullandırılamaz, çoğaltılamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, sunulamaz ve yayınlanamaz. Site'nin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilerek dahi bile başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Kullanıcı/Kullanıcılar Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt eder(ler). Aksi takdirde Gürcanlar'ın bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcı'ya/Kullanıcılar'a aynen rücu hakkı saklıdır.

21.Kullanıcı/Kullanıcılar'ın Site'yi yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin Gürcanlar'a bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcının siteye erişim ve/veya siteyi kullanım hakları iptal edilir. Gürcanlar'ın ileri sürülen hak tecavüzü veya hak ihlâlinin gerçekten yapıldığını kendi teknik olanakları ile şüphelenmesi halinde, kendi mutlak takdirine göre, o kullanıcının siteye erişim veya siteyi kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce iptal etme hakkı saklıdır.

22.Gürcanlar doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, Site'nin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.

 

G)    YETKİ VE UYGULANCAK HUKUK

 

23. İşbu Siteye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk Hukuku ve Kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Gerede/Bolu Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. Gürcanlar'ın Kullanıcı/Kullanıcılar'ın bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

24.İşbu Yasal uyarı ve kullanım koşulların herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, yasal uyarı ve kullanım koşullarının geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

25. Kullanıcı/Kullanıcıları, Site'yi kullanmakla, Site hakkında veya Site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, Gerede Bolu Mahkemeleri'nin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar. İşbu Yasal Uyarıların herhangi bir hükmünün geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Yasal Uyarıların geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir.

 

Bizi Seçtiğiniz İçin Teşekkürler

HukukDeposu.com